בשנים קודמות פטרת צפרניים הייתה בעיה שאנשים רבים סבלו ממנה אך נשארו איתה "בארון", ולכן פתרון הבעיה התעכב. האנשים שהחליטו לטפל בבעיית פטרת הציפורניים זכו לרוב לטיפול באמצעות קבלת תרופות אנטיביוטיות, עם כל רשת הסיכונים של תופעות לוואי והכנסת חומרים כימיקלים לגוף.

בשנים האחרונות כל נושא טיפול בפטריות בציפורניים עבר "מטמרפוזה" רצינית באמצעות הרפואה האלטרנטיבית ובאמצעות טיפולי לייזר יעילים וקצרי מועד.

מהי פטרת צפרניים

פטרת צפרניים הינה זיהום המופיע בדרך כלל בציפורני הרגליים ונקרא גם: 'גזזת של הציפורן' בעברית ו-דרמטופיטיק בלועזית.

פטרת בציפורניים נגרמת על ידי עובש ורטיבות ופעמים רבות אנו סובלים ממנה לאחר שכפות הרגליים שלנו שהו לאורך זמן בנעליים סגורות, במקרים בהם לא ייבשנו את כפות הרגליים הרטובות, הדבקה מאנשים אחרים אשר סובלים מזיהום של פטרת בציפורניים וכמובן מקלחת במקלחות ציבוריות בים או במכון הכושר.

שמרים הם גורם נוסף לזיהום פטרת הציפורניים, אך כאן לרוב מדובר על פטרייה בציפורני הידיים.

פטרת בציפורניים הינה מחלה שכיחה בקרב האוכלוסייה ופעמים רבות היא יכולה להיות מושפעת גם מבחינה גנטית.

פטרת בציפורניים- כיצד תדעו אם זו פטרת

ניתן לזהות פטרת בציפורניים באם הציפורן או הציפורניים שלכם הופכות צהובות או חומות, אם מתחת לציפורן מופיעה הפרשה לבנה או קשקשת, אם היא מתחילה להתפורר ונעשית עבה.

אם אתם מבחינים באחת מהתופעות שצוינו חשוב כי תלכו לרופא עור או איש מקצוע על מנת שיאבחן האם זו אכן פטרת הציפורניים או מחלה אחרת.

פעמים רבות הרופא מזהה פטרת צפרניים לאחר שהוא מסתכל על הרגל, אך יכול להיות שהוא יחליט לשלוח אתכם למשטח ותרבית על מנת לאבחן את סוג הפטרייה.

טיפול- פטרת צפרניים

טיפול בפטריות בציפורניים הוא חובה לפתרון בעיית הפטרת. אנשים רבים אשר יזניחו בעיה זו בוודאי יגלו כי כעבור זמן מה כי פטרת הציפורניים החמירה, דבר אשר פוגם במראה האסתטי של ציפורניי הרגליים והידיים ודורש טיפול אינטנסיבי יותר.

הרפואה הקונבנציונלית מציעה מגוון תרופות לשם טיפול בפטריות בציפורניים: טרבינאפין, איטראקונאזול ועוד. הרפואה האלטרנטיבית מציעה מגוון תכשירים טבעיים לזיהום מסוג פטרת צפרניים, כמו למשל, שמן עץ התה, גרעיני אשכוליות, ניקוי הגוף מרעלים ועוד.

כמו כן, המטפלים של הרפואה האלטרנטיבית ממליצים על ניקוי הגוף מרעלים, דיאטה דלת פחמימות וסוכרים, הפחתה או הימנעות מאלכוהול, עישון וביצוע פעילות גופנית מסודרת באופן יומיומי על מנת לפתור בעיה של פטרת צפרניים.

רפואה אלטרנטיבית- טיפול בלייזר

הטיפול בלייזר הינו טיפול חיצוני. הלייזר חודרת דרך הציפורן ומשמידה את הגורם של פטרת הציפורניים.

טיפול בפטריות בציפורניים באמצעות לייזר מתאפשר בעקבות שכלולה של הטכנולוגיה הרפואית.