להשכיב את הילד לישון

כשהילדים גדלים קצת, לגרום להם ללכת לישון הופכת להיות משימה לא פשוטה בכלל. התחינות והרצון שלהם להיות "כמו גדולים" פשוט מונעים מהם ללכת לישון כמו שצריך. רבים ההורים אשר מוותרים לילדים ומושכים את זמן השינה עד לעייפות טוטאלית. גישה זו אינה מומלצת כי שינה טובה וארוכה קריטית לילדים כדי להתפתח בצורה הטובה ביותר. במאמר הנוכחי נפרוש כמה שיטות לגרום להם לרצות ללכת לישון ללא צורך באיומים ובאווירה לא נעימה.

דמיון מודרך לילדים

דמיון מודרך לילדים היא דרך בדוקה לגרום לילד להירדם בשלווה, לרצות ללכת למיטה ובנוסף, לתת לו כלים מצויינים לחיים אופטימיים וחוויתיים. דמיון מודרך היא טכניקה הלוקחת את הילד למחוזות הדמיון, גורמת לו להתגבר על פחדיו, להציף בעיות או להשתמש בדמיונו כדי ליצור מהלכים ותהליכים בחייו.

יחד עם זאת יש ללמוד זאת בצורת קורס דמיון מודרך לילדים וצריך גישה בריאה וסבלנית של ההורים שכן מדובר בחוויה משותת היכולה להיעשות במיטה עצמה או על מזרן פעילות. בכל מקרה, דמיון מודרך מבטיח שינה טובה ובריאה.

סיפור

השיטה הישנה והטובה ביותר לגרום לילד להירדם היא על ידי סיפור. אבל, סיפור הוא לא רק קריאה מונוטנית אלא משחק של ממש. הילד לא רוצה לישון, הוא רוצה "לשחק." לכן, קריאה מרתקת עשירה בקולות ופרצופים תגרום לילד להבין כי סיפור לפני השנה הוא דבר כייפי ורצוי. הרבו לרכוש ספרים מגוונים או המציאו בעצמכם את הסיפורים. סיפור לפני השינה הוא חוויה מכוננת בחייו של כל ילד. ילד שקוראים לו סיפור לפני השינה הוא תמיד ילד אופטימי ואהוב.

מוסיקה

לא כולם יכולים להירדם עם מוסיקה. יחד עם זאת, מי שהתרגל להירדם עם מוסיקה, לא יכול בלי זה. את המוסיקה יש לבחור בקפידה מכיוון שהיא מלווה את הילד עד לשלב החלומות. יש לבחור מוסיקה רגועה ונעימה ובווליום המתאים שהוא תמיד, קצת פחות ממה שנשמע לכם שקט.

את המוסיקה אפשר להפסיק כשהילד נרדם.

כוחו של הרגל

מבוגרים אשר שנתם נודדת מכירים את הטכניקה של "לעבוד" על הגוף. כלומר, לרכוש הרגל הקשור לשינה כדי שהמוח ישדר לגוף כי הוא צריך מנוחה. אותו הדבר עובד לגבי ילדים, במודע או שלא. גיבוש הרגל לפני השינה יכריח את מוחו של הילד לשדר את הצורך בשינה הוא יכנע לתשדורת הזו במהירה.

כדאי להפוך את ההרגל לפעולה חוויתית ומועילה לגבי הילד. דמיון מודרך, סיפור, משחק, מוסיקה או כל דבר אחר. השינה היא הזדמנות נהדרת להחדיר מסרים ודימויים חיוביים למוחו של הילד.