מוצרים ללא גלוטן זאת קטגוריה מאוד מתפתחת בעת האחרונה. הכוונה כמובן למוצרי מזון. בגלל העלייה במודעות למוצרים ללא גלוטן מצד פלג אוכלוסייה בריא לחלוטין, יש עלייה בביקוש עבור מוצרים נקיים מגלוטן. כיום במיטב המאפיות כבר ניתן לראות ליין מכובד למדי של מוצרים ללא גלוטן. לחמים, עוגות וקרואסונים ללא גלוטן. בזכות הפנייה של אנשים בריאים לעבר מורצים ללא גלוטן, כך החיים של חולי הצליאק הרבה יותר קלים. ככל שיותר אנשים יפנו עורף לקמח החיטה ויאמצו את קמח התירס, כך נזכה לראות יותר ויותר מוצרים ללא גלוטן. באינטרנט יש אין ספור טיפים, מתכונים והדרכות לגבי ניהול אורח חיים ללא הגלוטן. ממש כמו עישון, קשה להיגמל אבל כשמתרגלים, הגוף מודה לנו ומשיב לנו תודה בהרגשה פיזית טובה. הגוף שלנו יודע להעריך יחס נכון שלנו כלפיו וניקויו מהגלוטן בהחלט משפר את תפקוד מערכות העיכול והנשימה מבפנים. הגלוטן טוב בעיקר לבצק ולא בהכרח לגוף האדם.

מאכלים ללא גלוטן

אמנם טרם נמצא מזור למי שמבחינה רפואית חייב לאכול מוצרי מזון ללא גלוטן, אבל הקלות בהחלט נמצאו עבורו. אפילו עוגת שוקולד, משאת נפשם של כל הילדים בעולם באשר הם, אפילו אותה כבר ניתן להכין ללא גלוטן. למי שיש ילדים שחייבים לאכול ללא גלוטן, מומלץ להסביר כיצד להיזהר. כלומר, ילדים הרבה פעמים לא זוכרים מה מותר ומה אסור, בעיקר כשמדובר בממתקים ומאפים שונים. מנגד, תמיד כדאי להסביר להם איך לאתר מוצרים ללא גלוטן ואיך לוודא שהם באמת ללא הגלוטן. בהשוואה של הדור הנוכחי לזה הקודם, החיים ללא גלוטן כיום הרבה יותר נסבלים. יש יותר היצע מבחינת מוצרים וגם יותר נקודות מכירה שמציעות את הסחורה נטולת הגלוטן.

ללא גלוטן בקפה

כשיוצאים לנופש, כדאי תמיד להיכן מראש רשימת כתובות של בתי מאכל שמגישים תפריט ללא גלוטן. באמצעות האינטרנט ניתן לאתר מקומות שבהם יש מכירה של מוצרים ללא גלוטן. במקביל, תמיד כדאי לאתר גם איפה השוק שכן ירקות ופירות זה המוצרים הכי בטוחים ללא גלוטן לכל צרה שלא תבוא. מן הבחינה של תיירות קולינארית, הרי שדרישה לאכילה מאכלים ללא גלוטן די מקשה על חופשה שכזאת. אלא אם כן אתם מטיילים במרכז ודרום אמריקה, שם יש הרבה מוצרים על בסיס תירס ואז באופן טבעי רובם ללא גלוטן. חשוב רק לוודא מה הם שמים בתבשילים ובמאפים מלבד תירס. שכן רובם כלל לא מודעים לצליאק ולהשלכותיו.